Podrobnosti o CD verziZa podpory grantu MŠMT č. 381/05 jsme připravili integrovaný mikroskopický atlas histologických a patologických preparátů tkání a orgánů lidského (převážně) těla.
Celý atlas je k dispozici ve dvou verzích - CD a WWW verze.

CD verzeCD verze je hlavní nosnou distribuční řadou, obsahuje kompletní atlas, včetně precizních grafických popiskůsee každé fotografie se související textovou nápovědou. Celkem je na CD k dispozici přes 650 fotografií více než 70 orgánů celého těla. Celé množství fotografií je rozděleno podle tělních systémů do 15 kategorií. Vedle tělních systémů jsou zvláštní kategorie určeny i tkáním a různým typům histologického barvení. Samozřejmostí je možnost průběžného doplňování nových, resp. upravování stávajících fotografií tak, aby celý atlas plnil roli studijního pomocníka v průběhu celého studia na lékařské fakultě a i roli rádce v časech postgraduálních. Tyto aktualizace budou k dispozici zdarma.

WWW verzeWWW verze je odlehčenou verzí dostupnou zdarma v prostředí internetových stránek. Obsahuje většinu fotografií dostupných na CD, které jsou však v menším grafickém rozlišení (zhruba čtyřnásobně menší objem dat), chybí jim grafické popisky (jsou pouze textové verze), možnost vyhledávání je jen podle orgánových systémů a předpokládá se omezená aktualizace fotografií.

Pevně věříme, že se obě verze stanou vašimi dobrými pomocníky při studiu mikroskopických preparátů. Za jakékoliv připomínky k histopatologickému atlasu předem děkujeme.

Autoři

Bližší informace o získání CD verze jsou k dispozici zde.
Další ukázky obrazovek jsou k dispozici zde.